Осветување на водите на градскиот базен во Валандово по повод Богојавление-Водици

Валандово / 10:11

Гевгелиско Архиерејско Намесништво ги известува православните верници дека по повод празникот Богојавление-Водици на градскиот базен во Валандово со почеток во 12 часот ќе се изврши чинот на осветување на водите и потопување на светиот крст.

Оттаму препорачуваат за сите кои сакаат да учествуваат во пливањето по Крстот да си направат здравствен преглед.

Учеството задолжително да се пријави во црквата „Св.вмч.Димитриј“ – Валандово.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password