Во Валандово ќе се одржи концерт во чест на Тоше Проески

На 25.01.2019-та година (петок), во Кино салата во Валандово, со почеток од 19 часот, ќе се одржи концерт во чест на легендарната македонска, музичка ѕвезда – Тоше Проески.

На концертот, незаборавните и големи хитови на Тоше ќе ги исполнува „Астра Бенд“.

Влезот на концертот е слободен.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password