КМФ „Проект-Цико“ на домашен терен против КМФ „Железарец“

На 15.02.2019-та година (петок) од 19 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на КМФ „Проект-Цико“ и КМФ „Железарец“.

Натпреварот е дел од 17-тото коло. Според резултатите од табелата на Првата футсал лига – КМФ „Проект-Цико“ се наоѓа на 6-тата позиција, со вкупно освоени 24 бода.

Инаку, ова е втор натпревар од пролетната сезона од Првата футсал лига.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.