Изведбата на „Пиреј“ ги воодушеви валандовчани

Валандово / 07:37

Бура од емоции предизвика синоќешната изведба на „Пиреј“ од страна на средношколците Катерина Јовановиќ во улогата на Велика и Александар Илов во улогата на Јон, која се одржа во кино салата во Валандово.

Талентираните средношколци не ја оставија рамнодушна публиката, пренесувајќи ѝ ги емоциите на главните ликови во книгата на Петре М.Андреевски и болката на македонскиот народ во време на војна.

Изведбата на „Пиреј“ во режија на Кире Ѓоргиев, беше поздравцена со овација од страна на публиката.

 


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password