Во Валандово ќе се одржи фудбалскиот „Хедис Куп“

Валандово / 07:19

На 08.05.2019-та година (среда) во спортската сала „Филип Втори“ во Валандово, ќе се одржи групната фаза од третиот круг на фудбалскиот „Хедис Куп“.

На него силите ќе ги одмерат: „Џокер“ – Фурка како домаќини на Купот; „Кабелнет“ – Прилеп и „Биџо“ – Куманово.

Натпреварите ќе почнат од 19 часот.

Во „Хедис Купот“ учествуваат млади надежни фудбалери од генерација 2008/09 и во него се опфатени млади од повеќе градови во земјава.

 


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password