„Црвен крст“ – Валандово со крводарителска акција во „25-ти мај“

Валандово / 08:01

На 22-ри мај 2019-та година (среда) општинската организација на „Црвен крст“ – Валандово организира крводарителска акција.

Акцијата ќе се одвива во просториите на Домот на култура „25-ти мај“ – Валандово, од 9 до 14 часот.

Од „Црвен крст“ ги повикуваат сите кои сакаат да даруваат крв да повелат и да ја покажат својата хуманост.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password