Архиерејска богослужба во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Јосифово

Валандово / 06:35

Црковниот одбор при црквата „Успение на Пресвета Богородица“ од село Јосифово, ги известува жителите на општина Валандово, дека на 26.05.2019-та година (недела), ќе се одржи Архиерејска Богослужба, на која ќе чиноначалствува Повардарскиот митрополит господин Агатангел, со свештеници од Гевгелиското намесништво.

Архиерејската богослужба ќе почне во 8 часот.

Од Управата упатуват јавна покана до сите кои сакаат да учествуваат на светата литургија.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password