Ученици и професори од СОУ „Гоце Делчев“ престојуваат во Полска преку Еразмус + проектот

Валандово / 09:59

Неделава ученици и професори од СОУ „Гоце Делчев“ – Валандово, преку Еразмус + проектот „Исти сме, иако на различен начин учиме“ престојуваат во Полска.

Освен нив престојуваат и ученици од Бугарија, Романија, Полска и Литванија.

На првата средба за запознавање, сите ученици ги презентираа активностите кои ги реализирале во своите држави. Беа на прошетка во градот Пулави, го посетија паркот Чаторески и главниот град Варшава.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password