Во „Јанко Узунов“ – Валандово се одржа завршна приредба на дечињата од градинката

Валандово / 09:45

Дечињата од детската градинка „Калинка“ – Валандово, како и од градинките од населените места од општината, денеска одржаа завршна приредба во фестивалската сала „Јанко Узунов“.

На едночасовната приредба, со игра и песна дечињата се забавуваа на бината.

Пред почетокот на приредбата, со своја музичка точка настапија дечињата кои се дел од „Ритам Плус“ а кои освоија прва награда на државниот натпревар по латино танци.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password