„Црвен крст“ – Валандово организира еко-акција за чистење на стариот пат Пирава-Валандово

Валандово / 05:46

Под мотото „Размислувај глобално, делувај локално“ Општинската организација на „Црвен крст“ – Валандово организира еко-акција за чистење на стариот пат Валандово-Пирава.

Акцијата ќе се одржи на ден 21.06.2019-та година (петок) од 08 до 09 часот.

На неа ќе учествуваат волонтерите од „Црвен Крст“ – Валандово, а воедно, акцијата е отворена и за граѓаните на Општина Валандово.

Од „Црвен крст“ повикуваат да се вклучат што поголем број на граѓани и да ја покажеме нашата еко-свест.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password