Пронајдени 27 мигранти во возило, на клучката Марвинци

На 09.07.2019-та година во 18:20 часот на клучката Марвинци, валандовско, полициски службеници пронашле 27 мигранти во товарно возило „VW LT 35“ со кумановски регистарски ознаки.

Возачот Д.Р.(31) од Велес е приведен поради сомнение за извршено кривично дело „криумчарење на мигранти“ и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Мигрантите се предадени во Прифатниот центар Гевгелија.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password