Одржана изложба на делата од 24-тата Меѓународна ликовна колонија во Валандово

Валандово / 16:24

Во Домот на културата „25-ти Мај” во Валандово се одржа ликовна изложба со дела од последната 24-та Меѓународна ликовна колонија одржана во Валандово.

На истата, свое обраќање имаше и овогодинешниот добитник на 6-тоноемвриската награда и творец на ликовната колонија – Костадин Танчев – Динка.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password