Свежо цвеќе пред споменикот на борците од НОБ во градскиот парк „Пеонија“

Валандово / 11:41

По повод Денот на ослободувањето на општина Валандово – „6-ти Ноември“, делегации на Општина Валандово, Советот на Општина Валандово, Министерството за внатрешни работи, општински институции и политички партии положија свежо цвеќе пред споменикот на борците од НОБ во градскиот парк, Пеонија.

На 75 годишнината од овој голем датум од нашата историја, се оддаде чест на 34 загинати борци, вклучени во Народно ослободителното движење, на жртвите од фашистичкиот терор и на сите поддржувачи во борбата за слобода и антифашизам. Оваа борба е темелот на новото демократско и слободно Валандово, заедница на граѓани со отворени умови и големи срца.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password