Во Јосифово ќе се одржи 20-от Меморијален рок-концерт „Цале 2019-та“

Љубителите на рок-музиката и оваа година ќе можат да уживаат во нејзините звуци на уште еден меморијален рок-концерт „Цале 2019-та“.

Концертот ќе се одржи на 17-ти август 2019-та година (сабота) во Јосифово, во организација на Здружение на граѓани Јосифово.

Годинава на концертот ќе настапат: Ashborn, Zurnal, Dispersion и Bad Obsession.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password