Детали за авторот

Вести

Пожарникарите од Противпожарната станица од Валандово извршија миење на улицата „Моша Пијаде”

Тимот на Противпожарната станица од Валандово, изврши миење на улицата „Моша Пијаде“ која се протега од градскиот плоштад до...

Прочитај повеќе
Вести Топ

На излез од Македонија, уапсен српски државјанин кој управувал со возило со валандовски регистарски таблици

Синоќа, околу еден час по полноќ, во Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор Стар Дојран, на излез...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Групна маска „Стоп за рудниците на смртта“ на карневалот во Струмица

На карневалот во Струмица продефилира и групната маска „Стоп за рудниците на смртта“. Групата граѓани, на овој креативен начин,...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Почна да се уредува просторот пред зградата на ЕВН во Валандово

ЈП „Комунален сервис“ Валандово, започна со хортикултурно уредување и партерно средување на просторот помеѓу улицата „Моша Пијаде“ и Булеварот...

Прочитај повеќе
Вести Топ

30 дневен притвор за Ц.А. (55) од Пирава, осомничен за полов напад врз осумгодишна малолетничка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово, до Основното јавно обвинителство во Велес, поднесе известување поради постоење на сомнение за сторено...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Потрага по жена од Горни Липовиќ во Валандовско

На 12 февруари 2017 година жител од село Јосифово пријавил во Полициската станица во Валандово дека неговата мајка  која...

Прочитај повеќе
Uncategorized Профил

Профил: Костадин Танчев – Динка, основоположник на македонскиот графички дизајн

Костадин Танчев – Динка, родум од Валандово, еден од основоположниците и предводници на македонскиот графички дизајн. Дипломирал на Белградската...

Прочитај повеќе
Вести

Акт на педофилија во Пирава: 55-годишен маж силувал осумгодишно девојче

Во полициската станица во Валандово денес била поднесена пријава за силување на осумгодишно девојче и обид за силување на...

Прочитај повеќе

Страна 51 of 51

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password