Детали за авторот

Uncategorized

Општина Валандово во акција

По интервенција на општинската механизација, фрекврентините улици низ градот се исчистени. Патот до селото Башибос е веќе исчистен, се...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Валандово под снежна покривка

Утрово, Валандово се разбуди во зимско руво, со околу 25 сантиметри снежна покривка. “Комуналниот сервис со цела своја механизација...

Прочитај повеќе
Вести

Ќе го „одврзе ли ќесето“ Општина Валандово? Пари чекаат повеќе лица и субјекти.

На шестата седница на Советот на Општина Валандово, која е закажана за во понеделник, ќе се расправа за распределба...

Прочитај повеќе
Вести

ЈАВНИ НАБАВКИ: Три тендери за услуги и стоки во вредност од над милион денари

Општина Валандово и институциите во нејзина ингеренција, распишаа три тендери за јавни набавки на услуги и стоки во вредност...

Прочитај повеќе
Вести

Се садат нискостеблести дрвја на ботаничките острови долж булеварот „Првомајска”

Продолжува хортикултурно уредување на градот. Денес почна уредувањето на делот од булеварот “Првомајска”.  

Прочитај повеќе
Вести Спорт

ФК „Победа” од Валандово со барање за спонзорства и донации од граѓаните

Фудбалскиот клуб „Победа” од Валандово, на својот Фејсбук профил, објавија барање за донации и спонзорства од страна на бизнис...

Прочитај повеќе
Вести

Посета на Амбасадорката на Србија во Р.М. на Општина Валандово

Денес во официјална посета на општина Валандово пристигна Амбасадорката на Република Србија во Македонија, г-ѓа Душанка Дивјак-Томиќ. Амбасадорката при...

Прочитај повеќе
Вести

Наркодилерот од Неготино продавал и во Валандово

Деновиве, на подрачјето на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција – Сектор за...

Прочитај повеќе
Вести

Ќе се ревиталириза трафостаницата „Валандово”

МЕПСО распиша тендер за изградба на четири нови 110 киловолтни далекуводи, инвестиција која ќе обезбеди над 100 километри нова...

Прочитај повеќе
Вести Спорт

Планинарски марш до врвот Борис Трајковски – Ботра, во знак на сеќавање на трагично загинатиот претседател

Во пресрет на одбележувањето на годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски, кој трагично загина во авионска несреќа, околу...

Прочитај повеќе

Страна 50 of 51

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password