Спорт

Во Дојран се одржаа завршните турнири на меѓуопштинската натпреварувачка целина

На 12-ти и 13-ти ноември 2018-та година, во спортската салата „Истатов“ во Дојран, се одржаа завршните турнири во кошарка, одбојка и ракомет, во машка и женска категорија за основни училишта…

Прочитај повеќе

КМФ СК „Проект-Цико“ службено го доби натпреварот со КМФ „Гемиџии“

Во закажаниот термин (11.11.2018-та година, недела) екипата на КМФ „Гемиџии“ не се појави во спортската сала во Валандово, по што екипата на КМФ „Проект-Цико“ го доби овој натпревар со службен…

Прочитај повеќе

КМФ СК „Проект-Цико“ против КМФ „Гемиџии“ на домашен терен

Во недела на 11-ти ноември 2018-та година, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра наттпреварот помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Гемиџии“, со почеток од…

Прочитај повеќе

Пораз за КМФ СК „Проект-Цико“ на гостувањето во Скопје

По одиграниот натпревар во Скопје, КМФ СК „Проект-Цико“ се вратија поразени од КМФ „Железарец“, со краен резултат 7:4. Стрелци на натпреварот на КМФ СК „Проект-Цико“ беа: З.Павлов, Костадинов, Ристенски и…

Прочитај повеќе

Во Валандово се одржаа првите меѓуопштински турнири во одбојка за основни училишта

Во Валандово се одржаа првите турнири во одбојка во машка и женска конкуренција за основни училишта, од меѓуопштинската натпреварувачка целина. На нив учествуваа учениците од основните училишта од Валандово, Дојран…

Прочитај повеќе

По синоќешниот натпревар во Кавадарци КМФ СК „Проект-Цико“ со значителна победа

По синоќешниот футсал натпревар од 6-то коло помеѓу екипите на КМФ „Црна Река“ и КМФ СК „Проект-Цико“, кој заврши со резултат 1:4, победата и освоените бодови на „Проект-Цико“ им ја…

Прочитај повеќе

Победа декласирана со 8:1 во мечот против струмичка Беласица

Денес на градскиот стадион во Валандово, Беласица ја забележа највисоката победа оваа сезона во Втората лига – Исток, совладувајќи го тимот на Победа од Валандово со сензационални 8:1. Струмичани видно…

Прочитај повеќе

Дуелот Победа – Беласица денес од 14 часот на градскиот стадион во Валандово

Како дел од 15-то коло од Втората лига – Исток, денес ќе се одигра натпреварот помеѓу Победа и Беласица. Дуелот ќе започне во 14.00 часот, на градскиот стадион во Валандово….

Прочитај повеќе

ФК „Победа” од Валандово со барање за спонзорства и донации од граѓаните

Фудбалскиот клуб „Победа” од Валандово, на својот Фејсбук профил, објавија барање за донации и спонзорства од страна на бизнис секторот и граѓаните на општината.

Прочитај повеќе

Планинарски марш до врвот Борис Трајковски – Ботра, во знак на сеќавање на трагично загинатиот претседател

Во пресрет на одбележувањето на годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски, кој трагично загина во авионска несреќа, околу 160 планинари од Валандово, Струмица, Гевгелија, Русија и Бугарија, во сабота…

Прочитај повеќе

Страна 3 of 3

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password