Спорт

Голманот на КМФ „Проект-Цико“ повикан за У19 Футсал репрезентацијата на Македонија

Голманот на КМФ „Проект-Цико“ –  Крсте Ефтимов е повикан за У19 Футсал Репрезентацијата на Македонија, информираат од „Проект-Цико“. Во периодот од 30.01.2019-та до 02.02.2019-та нашата репрезентација ќе одигра пријателски натпревари…

Прочитај повеќе

По возбудливиот натпревар на домашен терен, КМФ СК „Проект-Цико“ со освоени нови 3 бодови

По синоќешниот натпревар на домашен терен, КМФ СК „Проект-Цико“ со голема победа над екипата на КМФ „Црна Река“ со резултат 7:5 и освоени 3 бодови. Со тоа, „Проект-Цико“ сега се…

Прочитај повеќе

КМФ „Проект-Цико“ на домашен терен ќе ги одмери силите со КМФ „Црна Река“

Утре (21.12.2018-та година-петок) во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на КМФ „Проект-Цико“ и КМФ „Црна Река“, со почеток од 19 часот. Овој натпревар…

Прочитај повеќе

Пораз за КМФ СК „Проект-Цико“ по тесната борба за победа со КМФ „Велес“

Пораз за екипата на КМФ СК „Проект-Цико“ по синоќешниот натпревар со екипата на КМФ „Велес“, кој се одржа во спортската сала „Гемиџии“ – Велес. Натпреварот беше дел од 13-тото коло…

Прочитај повеќе

Вечерва натпревар помеѓу КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Велес“

Вечерва (6.12.2018-та година) со почеток од 19:30 часот, во спортската сала „Гемиџии“ во Велес, ќе се одигра натпревар помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Велес“. Натпреварот е дел…

Прочитај повеќе

Пораз на домашен терен за КМФ СК „Проект-Цико“

Пораз за екипата на КМФ СК „Проект-Цико“ со резултат 2:6, по синоќешниот натпревар со првопласираниот тим на табелата – КМФ „Шкупи“ – Скопје, кој се одржа во спортската сала „Филип…

Прочитај повеќе

Натпревар помеѓу екипите на КМФ СК „Проект–Цико“ и КМФ „Шкупи“

На 2.12.2018-та година (недела) со почеток од 16 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра дерби натпреварот помеѓу домаќините КМФ СК „Проект–Цико“ и КМФ „Шкупи“ –…

Прочитај повеќе

Вечерва натпревар помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Астибо“

Вечерва од 19 часот во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Астибо“. Натпреварот е дел од единаесеттото коло…

Прочитај повеќе

Откажан натпреварот помеѓу КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Шкендија“

Синоќешниот футсал натпревар помеѓу КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Шкендија“, кој инаку требаше да се одигра на домашен терен во спортската сала „Филип Втори“ во  Валандово од 19 часот, беше…

Прочитај повеќе

КМФ СК „Проект-Цико“ на домашен терен ќе ги пречека КМФ „Шкендија“

На 16-ти ноември (петок) со почеток од 20:30 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Шкендија“. Натпреварот…

Прочитај повеќе

Страна 2 of 3

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password