Претседателот на Владата Зоран Заев е задоволен од работата на градоначалникот Перо Костадинов

Градоначалникот Перо Костадинов е дел од групата на градоначалници за кои премиерот и претседател на владејачката…

Општина Валандово ќе испитува дали ИЦС Системи го прекршиле договорот за Јавно приватно партнерство

Неодамна Општина Валандово го потпиша договорот за Јавно приватно партнерство со чешката компанија „ИЦС Системи”, со…

Валандово се придружи на групата општини со едноцифрен број активни случаи на Ковид-19

По денешниот Ковид=19 баланс на двајца оздравени пациенти во општина Валандово, бројот на активни случаи се…

Валандово – Единствената општина без новозаразени од коронавирус во последните 7 дена

63-годишно лице е 7-ма жртва на Ковид-19 во Валандово

Во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани се 347 нови случаи на ковид-19…

Општина Валандово ја објави листата на капитални проекти кои наскоро почнуваат со реализација

2020-та година, во која и покрај проблемите со кои се сочуваа локалните самоуправи, Општина Валандово ја…

Обезбедени средствата за изградба на канализациониот систем во Раброво

Општина Валандово од страна на Владата, доби 33.906.228 денари, за реализација на капитален проект за изградба…

Гори трговскиот центар „Глобал“ во Струмица. ТППЕ од Валандово се приклучи на масовната акција за гасење на пламенот.

Денес во вечерните часови избувна голем пожар во трговскиот центар „Глобал” во Струмица. Од видео снимките…

Градоначалникот Костадинов упати новогодишна честитка до сите жители на општината

Градоначалникот Перо Костадинов, по повод Новогодишните и Божиќните празници, испрати видео честитка до сите жители на…

Ѓорге Џонов во емотивен пост на Фејсбук им се заблагодари на сите кои донираат

„Останаа уште неколку денови од оваа година која ме научи на многу нешта за кој не…