Вести

Фудбалскиот клуб „Победа“ од Валандово доби 200.000 денари од Општина Валандово

На шестата седница на Советот на Општина Валандово, беше изгласана Предлог-одлуката за доделување на средства на ФК „Победа“ од Валандово во висина од 200.000 денари. Градоначалникот Одлуката ја образложи како…

Прочитај повеќе

Ќе го „одврзе ли ќесето“ Општина Валандово? Пари чекаат повеќе лица и субјекти.

На шестата седница на Советот на Општина Валандово, која е закажана за во понеделник, ќе се расправа за распределба на народните пари, на лица и субјекти од општината кои поднеле…

Прочитај повеќе

ЈАВНИ НАБАВКИ: Три тендери за услуги и стоки во вредност од над милион денари

Општина Валандово и институциите во нејзина ингеренција, распишаа три тендери за јавни набавки на услуги и стоки во вредност од 1.189.000,00 денари. 1. Услуги од агенција за привремени вработувања за потребите…

Прочитај повеќе

Се садат нискостеблести дрвја на ботаничките острови долж булеварот „Првомајска”

Продолжува хортикултурно уредување на градот. Денес почна уредувањето на делот од булеварот “Првомајска”.  

Прочитај повеќе

ФК „Победа” од Валандово со барање за спонзорства и донации од граѓаните

Фудбалскиот клуб „Победа” од Валандово, на својот Фејсбук профил, објавија барање за донации и спонзорства од страна на бизнис секторот и граѓаните на општината.

Прочитај повеќе

Посета на Амбасадорката на Србија во Р.М. на Општина Валандово

Денес во официјална посета на општина Валандово пристигна Амбасадорката на Република Србија во Македонија, г-ѓа Душанка Дивјак-Томиќ. Амбасадорката при посетата се сретна со градоначалникот Перо Костадинов и неговата администрација. Српското…

Прочитај повеќе

Наркодилерот од Неготино продавал и во Валандово

Деновиве, на подрачјето на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и Секторот за…

Прочитај повеќе

Ќе се ревиталириза трафостаницата „Валандово”

МЕПСО распиша тендер за изградба на четири нови 110 киловолтни далекуводи, инвестиција која ќе обезбеди над 100 километри нова преносна мрежа. Проценетата вредност за четирите нови далекуводи изнесува околу 14…

Прочитај повеќе

Планинарски марш до врвот Борис Трајковски – Ботра, во знак на сеќавање на трагично загинатиот претседател

Во пресрет на одбележувањето на годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски, кој трагично загина во авионска несреќа, околу 160 планинари од Валандово, Струмица, Гевгелија, Русија и Бугарија, во сабота…

Прочитај повеќе

Пожарникарите од Противпожарната станица од Валандово извршија миење на улицата „Моша Пијаде”

Тимот на Противпожарната станица од Валандово, изврши миење на улицата „Моша Пијаде“ која се протега од градскиот плоштад до булеварот „Првомајска“  

Прочитај повеќе

Страна 78 of 79

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password