Вести

На излез од Македонија, уапсен српски државјанин кој управувал со возило со валандовски регистарски таблици

Синоќа, околу еден час по полноќ, во Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор Стар Дојран, на излез од Република Македонија, поради постоење на основано сомнение за сторено кривично…

Прочитај повеќе

Групна маска „Стоп за рудниците на смртта“ на карневалот во Струмица

На карневалот во Струмица продефилира и групната маска „Стоп за рудниците на смртта“. Групата граѓани, на овој креативен начин, порача дека се против отворањето на рудниците во југоисточна Македонија.  

Прочитај повеќе

Почна да се уредува просторот пред зградата на ЕВН во Валандово

ЈП „Комунален сервис“ Валандово, започна со хортикултурно уредување и партерно средување на просторот помеѓу улицата „Моша Пијаде“ и Булеварот „Првомајска“ т.е. просторот пред поранешната административна зграда на електро-дистрибутивната компанија „ЕВН“….

Прочитај повеќе

30 дневен притвор за Ц.А. (55) од Пирава, осомничен за полов напад врз осумгодишна малолетничка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово, до Основното јавно обвинителство во Велес, поднесе известување поради постоење на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“,…

Прочитај повеќе

Потрага по жена од Горни Липовиќ во Валандовско

На 12 февруари 2017 година жител од село Јосифово пријавил во Полициската станица во Валандово дека неговата мајка  која боледува од склероза на 11 февруари 2017 година излегла од дома…

Прочитај повеќе

Акт на педофилија во Пирава: 55-годишен маж силувал осумгодишно девојче

Во полициската станица во Валандово денес била поднесена пријава за силување на осумгодишно девојче и обид за силување на нејзината 14-годишна сестра од страна на 55-годишен маж. Пријавата ја поднела…

Прочитај повеќе

Страна 79 of 79

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password